Posted on

Czy istnieje rasizm w piłce nożnej?

Manchester United 0-0 Southampton, Obrońca Southampton Peters łopatą potraktował Gana Joe podczas gry, powodując, że Gana Joe opuścił boisko na kulach, a także spotkał się z rasistowskimi nadużyciami ze strony fanów po meczu w rezultacie.

Ze swojej strony Peters powiedział, że rasizm nie powinien mieć miejsca, argumentując, że walka z rasizmem powinna mieć pierwszeństwo przed piłką nożną, a nawet zaproponował wprowadzenie większej ilości środków, aby powstrzymać takie incydenty od ich występowania, jednocześnie dziękując kibicom, którzy go wspierali. Warto też zauważyć, że za pośrednictwem dynamiki społecznej powiedział do Gana Joe: „Ty i ja jesteśmy takimi samymi profesjonalnymi graczami, w żaden sposób nie zamierzałem cię zranić, życzę ci szybkiego powrotu do zdrowia i czekam na moment, w którym wrócisz w Koszulka Manchester United 2023.”

Na wiadomość zareagował również kontuzjowany Gana Joe, odpowiadając pod dynamicznym: „Ponad soccer, dziękuję za wiadomość, którą mi wysłałeś, rozumiem, że to wszystko jest częścią piłki nożnej.”

Wydaje się, że obie strony zaangażowane w sprawę pogodziły się, ale czy sprawa jest zakończona? Nie, a dyskusja, która w wyniku tego fermentowała, dopiero się zaczyna. Tak, rasizm zdarza się prawie każdemu, a każdy piłkarz cierpiał z tego powodu w różnym stopniu. Zazwyczaj czarni gracze otrzymywali ogromne pochwały za swoje fizyczne i sportowe zdolności, podczas gdy biali gracze byli wspierani za swoją inteligencję i charakter, przez co czarni gracze byli stereotypowo postrzegani jako brutalne i ignoranckie postacie. Podczas gdy jest to typowe i wysoko cenione, istnieją inne grupy zaangażowane w dyskryminację rasową, które nie mogą być ignorowane, takie jak przemoc słowna wobec wielu graczy z Azji.

Na świecie istnieją różne skóry, różne języki, a nawet różne osobowości i wszystko powinno istnieć w tolerancji. Gracze mają różne kolory skóry, pochodzą z różnych krajów i spotykają się ze sobą z powodu piłki nożnej. Możemy wspierać różne drużyny i lubić różne koszulki, ale powinniśmy szanować się nawzajem. Więc, którą Tanie koszulki piłkarskie drużyny lubisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *